Analist: Bu 3 Yapay Zeka Coin, Bu Seviyelere Gözünü Dikti!

Yapay zeka ve big data odaklı kripto projeleri ve tokenları için ilginç bir hafta oldu. Nvidia’nın Microsoft’u geçerek dünyanın en değerli şirketi haline gelmesinin de etkisiyle, bu tokenlerden bazıları geçtiğimiz hafta boyunca çift haneli fiyat artışları yaşadı. Kripto analisti Abiodun Oladokun bu dönemde, en fazla kazanç elde eden 3 yapay zeka coin projesine odaklanıyor. Analist, bu tokenlerin teknik resimlerinde daha fazla yükseliş görüyor.

HASHAI fiyat tahmini: Yükselen bir kanal oluşturuyor

HashAI (HASHAI), kripto para madenciliğini optimize etmek için yapay zeka kullanan bir kripto projesi olan HashAI’nin yerel token. Yazı sırasında 0,0010 dolardan el değiştiren yapay zeka coin son yedi günde %18 arttı. Fiyat artışı, token’ın 14 Haziran’da tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,00075 dolara düşmesinin ardından geldi. Ancak, altcoin’e olan talep arttıkça fiyatı da %36 oranında artış gösterdi.

Bir günlük grafik üzerinde değerlendirildiğinde, HASHAI’nin fiyatı yükselen bir kanal oluşturdu. Bu bir boğa sinyalidir. Çünkü bu kanal bir varlığın fiyatı bir dizi yüksek ve yüksek düşük yaptığında oluşur ve böylece bir yükseliş trendi oluşturur. Son birkaç gün içinde alım baskısındaki artışı teyit eden HASHAI’nin fiyatı, 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamasının (EMA) üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Bu önemli hareketli ortalama, token’ın son 20 gündeki ortalama fiyatını ölçer. Fiyatın 20 günlük EMA’ya doğru yükselmesi, piyasa katılımcıları arasında HASHAI için alım baskısının satış momentumunu aştığını gösteriyor. Tokene olan talep artmaya devam ederse, 0,0064 dolardan el değiştirebilir. Böylece, şu anda direnç oluşturan yükselen kanalın üst çizgisine doğru ilerleyebilir.

HashAi Analizi. Kaynak: TradingView

TURBO fiyat tahmini: Yapay zeka coin yeni zirvelere gözünü dikti!

Yapay zeka tarafından yaratılan ilk memecoin olarak anılan Turbo’nun (TURBO) fiyatı son yedi günde %15 arttı. Geçen haftaki ralli, TURBO’nun fiyatında bir ay süren rallinin bir uzantısını oluşturuyor. Yazı sırasında yapay zeka coin 0,0054 dolardan işlem görüyordu. Token, geçtiğimiz ay fiyatı %317 oranında artış gösterdi. Token’a yönelik boğa eğilimini teyit eden Yönlü Hareket Endeksi (DMI) okumaları, pozitif endeksinin (mavi) 30,21 ile negatif endeksinin (turuncu) 19,35 üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bir varlığın DMI’si piyasa eğilimini ölçer ve gücünü belirler. Pozitif endeks negatif endeksin üzerinde yer aldığında, fiyat artışının güçlü olduğunu gösterir. Yatırımcılar bunu genellikle uzun pozisyonlara girmeyi veya bu pozisyonları korumayı düşünmek için bir sinyal olarak yorumlar. TURBO’ya olan talep devam ederse, fiyatı 0,0060 dolara yükselebilir.

Turbo Analizi. Kaynak: TradingView

0x0 fiyat tahmini: Altcoin için hedefte 0,26 dolar var!

Ethereum ağında yer alan 0x0.ai, kullanıcılarına işlemlerinde yüksek derecede gizlilik sağlamak için yapay zeka kullanıyor. Yerel tokenı 0x0’nin değeri son yedi gün içinde %11 oranında arttı. Bu yükseliş, altcoin’in değerinde yaşanan uzun bir düşüş döneminin ardından geldi. 18 Haziran’da 0x0 dört ayın en düşük seviyesi olan 0,19 dolardan kapandı. Ancak, piyasa duyarlılığının ayı eğiliminden boğaya geçmesiyle AI tokenı bir boğa trendi başlattı. Yazı sırasında yapay zeka coin 0,24 dolardan el değiştiriyor.

0x0’nin Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesine göre, MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin (turuncu) üzerine çıktı ve sıfır çizgisine doğru bir boğa trendinde. Bir varlığın MACD göstergesi fiyat eğilimlerini ve momentumunu izler. Bu şekilde ayarlandığında, daha kısa vadeli hareketli ortalama, daha uzun vadeli hareketli ortalamadan daha hızlı hızlanır. Bu, yatırımcıların uzun pozisyon almak için bir işaret olarak yorumladıkları bir boğa sinyalidir. Bu boğa eğilimi devam ederse, 0x0 fiyatının 0,26 dolara ulaşması mümkün.

0x0 Analiz. Kaynak TradingView

Makaledeki görüş ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir